Kacper Duda jedzie do Barcelony!!!

...jeden z zawodników obozu wyjedzie na 14 dniowy staż do Katalonii. Zawodnikiem tym okazał się Kacper Duda...

Informacja ze strony APN GKS Tychy:

"Dokładnie 55 młodych adeptów futbolu z różnych klubów, nie tylko z województwa śląskiego, uczestniczyło w 5-dniowym obozie zorganizowanym przez Akademię Treningu Indywidualnego APN GKS Tychy oraz World Sport Academy WOSPAC Barcelona. Zajęcia z młodymi piłkarzami prowadził trener UEFA PRO Toni Sanchez Garcia.

Talent Opportunity Program (w skrócie TOP) to jeden z flagowych projektów WOSPAC Barcelona. Nasz klub podpisał kilka tygodni temu dwuletnią umową o współpracy dzięki czemu mamy możliwość organizacji kolejnych obozów przy wsparciu trenera z Barcelony.

W piątek zakończył się pierwszy w Polsce TOP CAMPUS. Dzięki temu, że nasza Akademia organizuje wiele obozów i imprez z organizacją nie mieliśmy problemów. Na zakończenie obozu wszyscy zawodnicy odbierali swoje certyfikaty z uśmiechem na twarzy.

Z programu oferowanego przez WOSPAC korzystają zarówno zawodnicy jak i trenerzy, 8-10 z nich brało czynny udział w zajęciach, pomagali jako asystenci trenerowi głównemu, pozostali, także trenerzy z zewnątrz, mogli obserwować przebieg treningów.
Trener z Hiszpanii prowadził podczas obozu nie tylko treningi, ale także szkolenia dla trenerów. Oczywiście największą korzyść odnieśli uczestnicy obozu, którzy podnosili swoje umiejętności pod okiem fachowca z Barcelony – tłumaczy Rafał Legierski dyrektor WOSPAC Polska.

Młodzi piłkarze z roczników 2000-2008 od poniedziałku korzystali z obiektów MOSiR-u Tychy. Przeprowadzonych zostało 10 jednostek treningowych. Duży nacisk kładł na gry zadaniowe zmuszające zawodników do podejmowania decyzji.

W naszym obozie wzięli udział zawodnicy z innych tyskich szkółek, także z Kobióra, Oświęcimia, Bierunia i okolic. Byli także zawodnicy i trenerzy z Wrocławia. Jednakże ponad połowę z nich stanowili chłopcy z naszej akademii – mówi Jarosław Ziemba, trener koordynator APN GKS Tychy. – Jako akademia współpracujemy z trenerami i klubami z Holandii. Podczas obozu mogliśmy poznać bliżej piłkę hiszpańską, to na pewno było dla nas coś ciekawego i nowego. Mamy teraz porównanie. Jeśli chodzi o obóz, to zorganizowaliśmy go wspólnie z Wospac’kiem jako pierwsi w Polsce. Zarówno dla zawodników, jak i dla trenerów był to wartościowy czas. Z Tonim pracowaliśmy na boisku, rozmawialiśmy o futbolu poza nim podczas szkoleń. Nasza współpraca z Wospac’kiem nie zakończy się po ostatnim dniu obozu. Jeden z jego uczestników pojedzie na staż do Barcelony. Wraz z nim do Katalonii uda się kilku naszych trenerów, co na pewno będzie dla nas bardzo wartościowe – dodaje trener Jarek.

Trener Sanchez Garcia wraz z trenerami Akademii podczas obozu przyglądał się postawie zawodników. Dzięki podpisanej umowie jeden z zawodników obozu wyjedzie na 14 dniowy staż do Katalonii. Zawodnikiem tym okazał się Kacper Duda (Gol Bieruń) Szkółki Partnerskiej Akademii – Gratulujemy!

To był wspaniały, pracowity, pełen doświadczeń, wiedzy, przyjaźni, współpracy tydzień. Przy organizacji brało udział blisko 30 pracowników Akademii aby zapewnić jak najlepszą opiekę zawodnikom. Dzięki naszej umowie będziemy mogli na bazie tego pierwszego campu przygotować kolejne dla kolejnej grupy zawodników. Dziękuję wszystkim trenerom oraz pracownikom za zaangażowanie, pomoc i wsparcie – dodaje Marcin Kuśmierz – Dyrektor Zarządzający Akademii."

GRATULUJEMY KACPROWI!!! Dziękujemy także całemu sztabowi szkoleniowemu Gol Bieruń w szczególności Trenerowi Tomaszowi Koziełowi, który prowadzi naszego zawodnika.