Spotkanie z Psychologiem Sportu!

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z psychologiem sportu p. Tomaszem Kaczmarskim.

13 kwietnia 2016r. godz. 19:00 - świetlica w gimnazjum nr 1 w Bieruniu (wejście od hali sportowej)!

Bardzo ważny jest aspekt mentalny o czym mogliśmy się przekonać na ostatnim Kongresie Psychologii Sportu w Warszawie, tak więc idąc do przodu chcemy również państwu dać możliwość wysłuchania fachowca w dziedzinie psychologii sportu w temacie, który jest dla Was najważniejszy - dobro własnego dziecka:)

Kika słów na temat p. Tomasza:

Od wczesnych lat dzieciństwa aktywność ruchowa była niezwykle ważnym aspektem mojego życia. Horyzonty mojej działalności sportowej były dosyć rozległe, trenowałem takie dyscypliny sportu jak tenis ziemny, pływanie oraz piłkę nożną. W efekcie tych poszukiwań postawiłem na piłkę nożną i na długie lata ta dyscyplina przewodziła w moim życiu. Do dnia dzisiejszego realizuję się w tym sporcie jako trener drużyn młodzieżowych.

Zainteresowanie wieloma rodzajami sportu spowodowało, że zacząłem studiować na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Uczelnie tę ukończyłem w 2006 roku, dzięki czemu znam dobrze specyfikę wielu dyscyplin sportowych oraz ogólne zasady teorii treningowych. Moja pierwsza praca magisterska nosiła tytuł: „Analiza stylów radzenia sobie ze stresem”. Ponadto będąc studentem zdobyłem specjalizację instruktora Odnowy Biologicznej.

Studiując na AWF zacząłem interesować się aspektami psychologicznego wspierania treningu sportowego, dlatego też postanowiłem rozpocząć studia psychologiczne na Uniwersytecie Śląskim. Uczelnię tę ukończyłem w 2010 roku. Moją specjalizacją była Psychologia Zdrowia. Swoją drugą pracę magisterską napisałem na temat: „ Psychologicznych czynników sukcesu w piłce nożnej”.
Ukończyłem również studia podyplomowe ze specjalizacji Psychologii Sportu na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Tytuł mojej pracy dyplomowej brzmi: ” Zachowania celowe i spójność grupowa w młodzieżowych drużynach piłkarskich.”

Ponadto uczestniczyłem i cały czas uczestniczę w licznych szkoleniach, kursach i warsztatach rozwijających moje umiejętności niezbędne w pracy Psychologa Sportu.

Współpracuję z zawodnikami wielu dyscyplin sportowych: sporty walki (karate, ju jitsu, judo, taekwondo, szermierka), tenis ziemny oraz stołowy, dyscypliny lekkoatletyczne, hokej na lodzie, piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka.

Zapraszamy - Zespół Gol Bieruń!