Przełom w bieruńskiej piłce nożnej!

Po wielu rozmowach i spotkaniach doszło do porozumienia między nami, a drużyną Unii Bieruń Stary. Na początku połączyliśmy grupę chłopaków z roczników 2002 - 2003 i stworzyliśmy jeden zespół. Drużyna ma treningi w Bieruniu Nowym oraz Bieruniu Starym i jak na razie nikt nie ma problemu z dojazdem na zajęcia:)

I Trenerem jest Tomasz Kozieł (Gol Bieruń)

II Trenerem jest Daniel Fabisiak (Unia Bieruń)

Komentarz Prezesa Gol Bieruń - Krzysztofa Chlebowskiego:

"Cieszę się, że nowy Zarząd Unii, szczególnie osoba Łukasza Kocurka jest otwarty na wspólne działania. Żałuję, że z Klubem KS Piast nie udało się dojść do porozumienia, natomiast to co zrobiliśmy z Unią to pierwszy tak naprawdę krok do dalszych działań. Musimy pamiętać, że nie ważne są nasze osobiste upodobania i preferencje, będąc osobą zarządzającą klubem sportowym numerem jeden powinny być i u mnie zawsze będą dzieciaki, dla których to wszystko się kręci i to właśnie dla nich powstała ta współpraca, aby zawodnicy mogli stworzyć dobry, silny zespół. Po połączeniu mamy kadrę 20 osób co daje trenerom duży komfort pracy, a u graczy powoduje naturalną rywalizację o miejsce. Wcześniej 5 osób było w GKSie Tychy, a pozostali musieli być zasilani młodszymi chłopakami by grać w lidze - teraz grają z rówieśnikami ze starej części miasta! Kolejną akcją, którą robimy wspólnie to Letni Obóz Piłkarski - mamy ok 100 miejsc na pobyt w Nowej Rudzie. Wspólnie w sporcie oznacza podniesienie jakości szkolenia, dzięki takiej ilości osób będziemy mogli podzielić dzieciaki na obozie pod kątem umiejętności, aby każdy zawodnik trenował na swoim poziomie! Patrzę z optymizmem w przyszłość:)"

Komentarz wiceprezesa KS Unii Bieruń - Łukasza Kocurka

"Postanowiliśmy podjąć współpracę z UKS GOL i połączyć siły, a także"otworzyć granice" która dzieliła Nowy i Stary Bieruń. Na początek połączyliśmy drużyny trampkarza rocznik 2002/2003, dzięki temu powstała drużyna Unia-Gol Bieruń,
Liczymy że ten krok podniesie poziom sportowy drużyny, i bedzie krokiem do dalszej współpracy"